siedziba firmy
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 00
dział sprzedaży
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 10
terenowy dział sprzedaży
| ul. Republiki Korczakowskiej 21
12 300 40 19
dział obsługi posprzedażowej
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 50
Napisz wiadomość
Contact person
Renata Sendor
530 782 772
kierownik działu sprzedaży
Contact person
Daniel Mazur
514 047 335
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Monika Iwan
666 604 570
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Kinga Trąbińska
509 501 240
specjalista ds. sprzedaży
Copyright © 2024 - Grupa Deweloperska START
Blog
Wróć
Duże mieszkania, duże możliwości
19 kwietnia 2022

Mieszkania dostępne na rynku pierwotnym mają różnorodne metraże. Do wyboru jest cała gama wielkości - od najmniejszych kawalerek, poprzez średniej wielkości “dwójki”, aż po prawdziwe, duże apartamenty. Im lokal większy, tym droższy - to główny czynnik determinujący jego cenę. Jednak Polacy zwracają uwagę nie tylko na ten aspekt. Ważna jest też wygoda i indywidualne potrzeby.

Dane GUS z marca ubiegłego roku wskazują na wzrost powierzchni użytkowej nowo oddanych mieszkań o 3,3 mkw. w okresie styczeń - luty 2020 roku (średnio 93,5 mkw.). Według raportu portalu RynekPierwotny.pl, przeciętny rozmiar mieszkań stabilizuje się, a niejednokrotnie również wzrasta. Upodobania Polaków zmieniły się i są ku temu zauważalne powody.

 

Aranżacja wedle gustu

Większy metraż to przede wszystkim wzrastający komfort życia mieszkańców. „Jak dużo pokoi potrzebuję?” to jedno z podstawowych pytań, które warto zadać sobie już na samym początku procesu zakupowego. Ma to znaczenie zwłaszcza dla rodzin, gdzie każdy z domowników chce mieć swój własny kawałek podłogi, osobisty azyl stworzony tylko dla niego. Sypialnia rodziców, osobne pokoje dla dzieci, część wspólna - wszystkie te pomieszczenia wymagają odpowiedniego podejścia. Umiejętne zagospodarowanie dużej przestrzeni tak, by była ona nie tylko estetyczna, ale również w pełni funkcjonalna, jest z pewnością zadaniem czasochłonnym. Jednak w przypadku większego mieszkania możliwości aranżacji pojawia się tak wiele, że zapaleni miłośnicy projektowania mogą naprawdę “wyżyć się” artystycznie. Pod tym względem ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia.

 

Wygodne Home-office

Więcej metrów kwadratowych to również możliwość zaprojektowania pomieszczeń dodatkowych, jak choćby specjalnego miejsca dla zwierząt, przechowalni rozmaitych przedmiotów, czy domowego biura, niezwykle przydatnego w dobie pracy zdalnej. By móc komfortowo realizować zawodowe obowiązki, mieszkańcy potrzebują przestronności i pewnego “odcięcia” od reszty domu, by efektywnie skupić się na swoich zadaniach. Rykoszetem straciła więc na znaczeniu odległość lokali od centrum, dlatego dobrym wyborem byłoby na pewno mieszkanie większe, jednak usytuowane poza samym sercem miasta.

 

Długoterminowa lokata

Duże mieszkanie to jednak nie tylko wygoda, ale również walory inwestycyjne. Lokum przeznaczone początkowo dla nas, może po pewnym czasie zostać wystawione na wynajem lub sprzedaż, a lokale o większej powierzchni są o wiele atrakcyjniejsze na rynku. Przekłada się to na większe wpływy, a początkowe ryzyko związane z wyższą ceną może się w dłuższej perspektywie opłacić. Należy też wziąć pod uwagę wyliczenia wskazujące na cenę za metr kwadratowy. Decydując się na mieszkanie o metrażu, dla przykładu, 100 metrów kwadratowych, kwoty za jeden metr będą niższe niż w przypadku kawalerki. Oczywiście, lokal mniejszy w ogólnym rozrachunku okaże się tańszy od swoich bardziej okazałych odpowiedników. Dołożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych znacząco wpływa choćby na wysokość rat kredytu, dlatego taki wybór powinien zostać poprzedzony dokładną analizą własnych możliwości finansowych.

Copyright © 2024 - Grupa Deweloperska START