siedziba firmy
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 00
dział sprzedaży
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 10
terenowy dział sprzedaży
| ul. Republiki Korczakowskiej 21
12 300 40 19
dział obsługi posprzedażowej
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 50
Napisz wiadomość
Contact person
Renata Sendor
530 782 772
kierownik działu sprzedaży
Contact person
Daniel Mazur
514 047 335
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Monika Iwan
666 604 570
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Kinga Trąbińska
509 501 240
specjalista ds. sprzedaży
Copyright © 2024 - Grupa Deweloperska START
Blog
Wróć
Biuro projektowe MONOstudio - dlaczego warto współpracować z projektantem wnętrz?
23 listopada 2021

Zaprojektowanie i wykończenie wnętrza na własną rękę jest możliwe, lecz pod wieloma względami bywa bardzo kłopotliwe. Na szczęście w MONOstudio są specjaliści, którzy sprawią, że przygodę z zakupem nowej inwestycji zakończymy z ogromną korzyścią w postaci dobrze zaaranżowanego i funkcjonalnego mieszkania a przy okazji zaoszczędzimy czas. Poznajmy korzyści płynące ze współpracy z projektantami wnętrz. Projektant wnętrz, jak sama nazwa wskazuje zajmuje się projektowaniem, czyli określa, jak ma wyglądać dane wnętrze, w co powinno być wyposażone, jakie kolory powinny w nim dominować, jakie dekoracje będą pasowały do wystroju. W MONOstudio każda współpraca z Inwestorem rozpoczyna się dokładnym wywiadem i sporządzeniem ankiety stylistycznej, w której pytamy nie tylko o preferencje Klienta, ulubione style czy kolory, ale także o styl życia, rodzinę, codzienne życie a nawet plany na przyszłość. Chcemy dokładnie poznać Inwestora a także jego plany względem zakupionego mieszkania, bowiem inną aranżację przygotowujemy jeśli zakupiona Inwestycja jest pod wynajmem a inna gdy planujemy sami zamieszkać w zakupionym mieszkaniu. Przed rozpoczęciem projektowania musimy poznać czy zakupione mieszkanie jest np. dla singla nie planującego zakładania rodziny, dla młodego małżeństwa, które planuje potomstwo, a może dla rodziny z dziećmi. To bardzo ważne aspekty, które mocno zaważą na nie tylko aranżacji mieszkania ale przede wszystkim na jego układzie funkcjonalnym. Nasi Architekci poznają zainteresowania oraz upodobania Inwestora aby sprostać jego upodobaniom. Jeśli mieszkanie ma być przeznaczone pod wynajem, bardzo często określamy z Inwestorem pod jakiego Klienta chce mieć przygotowane mieszkanie. Inaczej bowiem przygotujemy mieszkanie pod wynajmem dla studentów, inaczej pod Klienta biznesowego a inaczej pod najem krótkoterminowy. Jeśli Inwestor to dusza towarzystwa, która często urządza spotkania z przyjaciółmi u siebie w domu, warto zadbać w takiej przestrzeni o dużą wygodną kanapę, dodatkowe fotele czy pufy. Jeżeli projektujemy przestrzeń dla osoby, której pasją jest gotowanie czy pieczenie, warto przewidzieć nie tylko dużą przestrzeń do pracy przy blacie kuchennym ale również piekarnik zainstalowany w wysokiej zabudowie, który przy intensywnym korzystaniu będzie najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Jak widzimy praca projektanta to nie tylko wybór odpowiednich mebli i kolorów ale również praca koncepcyjna. Powyżej przedstawiliśmy zaledwie kilka przykładów tego, jak bardzo wnętrze może się różnić w zależności od tego dla kogo jest projektowane. Decydując się na współpracę z projektantem wnętrz MONOstudio mamy pewność, że efektem końcowym będzie mieszkanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb.


Kiedy najlepiej zgłosić się do biura projektowego i podjąć współpracę?

Kupujesz mieszkanie i masz wątpliwości co do rozkładu danych pomieszczeń w oryginalnym projekcie deweloperskim? Zgłoś się do MONOstudio. Deweloper, tworząc inwestycję wybiera najbardziej funkcjonalne układy mieszkań dla ogółu inwestorów, nie tworzy indywidualnych projektów pod potrzeby potencjalnych Klientów. Jak już wiemy potrzeby każdego mieszkańca mogą się różnić, dlatego też większość deweloperów daje możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich czyli możliwość wdrożenia indywidualnych adaptacji, zmian w projekcie pod właściciela.
Warto zatem odpowiednio wcześnie podjąć współpracę z biurem, aby zdążyć z terminem wyznaczonym przez dewelopera na możliwość wprowadzenia takich zmian. Pozwoli to nam zaoszczędzić czas a także pieniądze przy wykończeniu wnętrz kiedy już odbierzemy klucze do mieszkania. Oczywiście ewentualne zmiany w układzie funkcjonalym możemy wprowadzać na własny koszt także w późniejszym terminie ale jeśli jest taka możliwość to warto skorzystać z usług dewelopera.
Czym są zatem zmiany lokatorskie? To modyfikacja oryginalnego planu mieszkania. Oczywiście Wszelkie przeróbki muszą być zgodne z przepisami prawa budowlanego i w żaden sposób nie mogą naruszać konstrukcji budynku, elewacji ani wpływać na inne lokale mieszkalne więc chociażby z tego powodu warto nawiązać współpracę ze specjalistami z MONOstudio. Zmiany lokatorskie mają służyć przekształceniu wnętrza w taki sposób, by było ono jak najbardziej ergonomiczną i funkcjonalną przestrzenią użytkową dla Inwestora.


Co otrzymuje współpracując z biurem projektowym MONOstudio?


MONOstudio to zespół kreatywnych architektów, projektantów wnętrz i designerów, którzy posiadają wiedzę i ponad 14 letnie doświadczenia, ale przede wszystkim serce do pracy. Jak już wcześniej wspomniano, współpracę z Inwestorem rozpoczynamy od wnikliwej analizy potrzeb Klienta. Cały proces projektowania w MONOstudio składa się z III etapów.

ETAP I Pierwszy etap to etap wypracowania układów funkcjonalych - to na tym etapie w pierwszej kolejności skupiamy się na przeznaczeniu pomieszczeń, wyznaczamy konkretne strefy pod mieszkańców, planujemy wspólnie z Inwestorem przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń: gdzie będzie sypialnia, gdzie gabinet a być może konieczne będzie wygospodarowanie miejsca na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze z pralką i suszarką. Projektanci MONOstudio pomogą zmodyfikować przestrzeń wedle przyzwyczajeń i upodobań Inwestora, przeprojektować mieszkanie w odpowiedni sposób. Dodatkowa ściana lub jej brak pozwali uzyskać zupełnie inną przestrzeń do późniejszej aranżacji. Aby zyskać przestrzeń w łazience – np. na wannę zamiast kabiny prysznicowej – być może konieczne będzie przesunięcie ściany działowej, która pozwoli uzyskać satysfakcjonującą przestrzeń. Architekt może zasugerować usunięcie potencjalnej ściany co pozwoli uzyskać np. otwartą kuchnię na salon. Natomiast w przypadku, gdy zapragniemy mieć garderobę, możemy wprowadzić dodatkową ścianę, która stworzy nam wygodne pomieszczenie. Dopiero po wypracowaniu odpowiedniej koncepcji możemy przechodzić do kolejnego, drugiego etapu.

ETAP II Etap drugi – wizualizacje, to bardzo przyjemny proces projektowania. Poprzedzony jest spotkaniem w Showroom MONOstudio, gdzie Inwestor wspólnie z Architektem oraz Handlowcem MONOstudio, dobiera materiały do wykończenia swojego wnętrza. Po wnikliwej analizie ankiety stylistycznej przygotowanej wspólnie z Inwestorem, dobierane są odpowiednie materiały, w kolorystyce i w stylistyce bliskiej sercu Klienta. Zespół MONOstudio uważnie śledzi wciąż zmieniające się trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz, więc służy doradztwem w kwestii wyboru najlepszych materiałów, biorąc pod uwagę również budżet Inwestora. Poza estetyką, pamięta też o funkcjonalności i praktyczności wybranych rozwiązań. Dzięki wspomnianej znajomości materiałów i doświadczeniu w realizacji pod klucz, zespół MONOstudio ma szeroką wiedzę oraz niezbędne kompetencje do stworzenia projektu perfekcyjnie dopasowanego do oczekiwań, budżetu i stylu życia przyszłych lokatorów. Podłoga wybrana, płytki też, kolory farb, tapety, wyposażenie łazienki, oświetlenie, drzwi, meble, praktycznie wszystko. Po co zatem potrzebne są wizualizacje? Wizualizacje mają pokazać, jak będzie wyglądać projekt, który zrealizujemy w danej przestrzeni. Wizualizacje przygotowane przez MONOstudio to foto-realistyczne obrazy, w których zobaczymy już wybrane wcześniej materiały do wykończenia wnętrz. Kto nie chciałby zobaczyć, jak będzie wyglądało mieszkanie, które będziemy wykańczać za kilka miesięcy? Na tym etapie wprowadzamy zmiany już tylko w samej aranżacji wnętrza, podmieniamy materiały, zmieniamy oświetlenie, ewentualnie umeblowanie mieszkania. Nie ingerujemy we wcześniej wypracowany układ funkcjonalny. Po zamknięciu etapu wizualizacji możemy przechodzić do końcowego, trzeciego etapu projektowania.

ETAP III Etap trzeci to projekt wykonawczy, który powstaje po wcześniejszym opracowaniu aranżacji funkcjonalnej i opracowaniu projektu od strony wizualnej. Projekt wykonawczy jest projektem technicznym, przeznaczonym do wykorzystania przez ekipy wykończeniowe oraz innych podwykonawców np. stolarzy. Służy doprecyzowaniu, usprawnieniu i przyspieszeniu prac na miejscu remontu, budowy. Projekt wykonawczy ma za zadanie zagwarantować realizację koncepcji według oczekiwań Inwestora i standardów wykonania. Czym warto skorzystać z realizacji pod klucz? Jeśli jesteś zapracowany, masz małe dzieci, jesteś samotną osobą lub kupiłeś mieszkanie/dom w innym mieście, nie masz możliwości lub chęci osobistego doglądania remontu, realizacja pod klucz będzie idealną opcją dla ciebie. MONOstudio nadzoruje całość realizacji projektu, zajmuje się zamówieniami elementów wyposażenia, koordynuje wszystkie prace wykończeniowe, posiada własną ekipę remontowo – budowlaną więc usługa nadzoru inwestorskiego jest po stronie MONOstudio. Biuro projektowe, dogląda i organizuje realizację projektu, doprowadza w ten sposób przestrzeń do stanu, gdzie właściciel może się wprowadzać. W swojej pracy ogromny nacisk MONOstudio kładzie na budowanie relacji z Klientem, na wsparcie i doradztwo na całym etapie zarówno projektowania jak również realizacji „pod klucz”. Warto zatem skorzystać z doświadczenia jakie posiada MONOstudio i skonsultować się w sprawie spersonalizowania oferty pod projekt wnętrz.


Tekst: Anna Gańska
MONOstudio
New Biznes Manager

Copyright © 2024 - Grupa Deweloperska START