siedziba firmy
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 00
dział sprzedaży
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 10
terenowy dział sprzedaży
| ul. Republiki Korczakowskiej 21
12 300 40 19
dział obsługi posprzedażowej
| ul. Twardowskiego 65
12 300 40 50
Napisz wiadomość
Contact person
Renata Sendor
530 782 772
kierownik działu sprzedaży
Contact person
Daniel Mazur
514 047 335
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Monika Iwan
666 604 570
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Kinga Trąbińska
509 501 240
specjalista ds. sprzedaży
Copyright © 2024 - Grupa Deweloperska START
Blog
Wróć
Rośliny na balkonie
30 lipca 2021

Sezon balkonowy w pełni, balkony i tarasy to chyba najbardziej pożądane teraz miejsca w domu, czy to na korzystanie z promieni słonecznych, czy z uroków letnich wieczorów. Wybierając kwiaty do tego zielonego zakątka nie możemy kierować się jedynie wyglądem rośliny i naszym poczuciem estetyki, ale przede wszystkim należy uwzględnić warunki panujące na balkonie lub tarasie, a także czas jaki możemy poświęcić na pielęgnację roślin.

 

Przede wszystkim musimy uwzględnić warunki, jakie panują na naszym balkonie oraz czas, który możemy poświęcić na pielęgnację roślin. Niektóre rośliny wymagają pełnego słońca, inne cieniu czy półcieniu, jedne są dość łatwe w pielęgnacji, a inne oczekują większego zaangażowania. Jednakże biorąc pod uwagę każdą opcję, pewnym jest, że każdy balkon czy taras można zaaranżować w sposób ciekawy i zadowalający mieszkańców.

 

Oprócz kwiatów, czy iglaków, bardzo popularne ostatnio stały się „uprawy” warzyw, owoców i ziół w balkonowych skrzyneczkach i donicach. Wymagają trochę pracy i cierpliwości ale efekt i przede wszystkim ich użyteczność wpływają na ich dużą popularność.

 

Poniżej krótki przegląd roślin, które fantastycznie sprawdzą się na balkonie i stworzą niepowtarzalny klimat:

  1. Begonia wiecznie kwitnąca – bardzo łatwa w pielęgnacji, a kwitnie od maja aż do października.

 

  1. Bluszcz -nie kwitnie, ale jest doskonałym dodatkiem do roślin kwitnących. A co najważniejsze stanowi dekorację przez cały rok.

 

  1. Kalibrachoa –podobna do petunii ale bardziej od niej wytrzymała i łatwiejsza w pielęgnacji. Kwitnie przez całe lato i jesień.

 

  1. Powojnik – zachwyca od maja do późnej jesieni, ale uwaga - może przemarzać w zimie, więc trzeba go należycie zabezpieczyć przed mrozem.

 

  1. Dalia - to ogrodowa roślina cebulowa, jednak równie dobrze czuje się też w doniczce na balkonie, bardzo lubi słońce.

 

  1. Fuksja – ciekawy kształt kwiatów, dostępna w wielu kolorach, a nawet i dwukolorowa. Jeśli chodzi o pielęgnacje to trzeba pamiętać, żeby po sezonie przenieść ją do domu na zimę.

 

  1. Gazania – jest wielkim fanem słońca, kiedy go brak, zamyka się w sobie, a konkretnie zamykają się jej kwiaty. Dostępna jest w przeróżnych kolorach, jednak najwdzięczniejsza w słonecznym odcieniu.
Copyright © 2024 - Grupa Deweloperska START