ul. Twardowskiego 65
| siedziba firmy
12 300 40 00
os. Na Wzgórzach
| biuro terenowe
12 300 40 18
ul. Twardowskiego 65
| dz. obsługi posprzedażowej
12 300 40 50
Napisz wiadomość
Contact person
Renata Sendor
530 782 772
kierownik działu sprzedaży
Contact person
Monika Iwan
666 604 570
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Daniel Mazur
514 047 335
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Kinga Trąbińska
509 501 240
specjalista ds. sprzedaży
Copyright © 2022 - Grupa Deweloperska START
Blog
Wróć
Eko design
23 lipca 2020

Ekologia zyskała na znaczeniu i przeobraziła się w element stały codziennego życia. Za sprawą rosnącej świadomości dizajn ekologiczny to trend zyskujący na popularności. Projektanci coraz częściej wybierają odpowiedzialne społecznie surowce, które wykorzystywane są do tworzenia produktów trafiających do naszych domów, mieszkań, biur.

Hiperkonsumpcjonizm jest wartością dominującą w dzisiejszych czasach, ale też o wiele częściej zwracamy uwagę, czy kupowany przez nas przedmiot został wykonany z surowców wtórnych lub przynajmniej wyprodukowany bez szkody dla przyrody.

Żyjąc w miejskim pędzie uporczywie dotyka nas tęsknota za naturą. Zielona przestrzeń, ciągle się zmniejsza, co powoduje obniżenie komfortu życia. Przyrody brakuje nam tak bardzo, że zaczynamy wprowadzać ją do domów poprzez wykorzystanie tkanin naturalnych oraz materiałów takich jak drewno, kamień, papier, ceramika.

Drewno jest najpopularniejszym elementem  naturalnym wykorzystywanym do wyposażenia każdego mieszkania. Jest ono łatwe w obróbce, a efekt procesu starzenia, przy odpowiedniej konserwacji, uszlachetni każde wnętrze. Drewno jest chętnie wykorzystywane do produkcji mebli, okładzin ściennych, podłóg, a także przedmiotów codziennego użytku.

Zdobywającym coraz większą popularność materiałem jest kamień naturalny. Wykorzystuje się go zarówno wewnątrz np. jako blat kuchenny, jak i na zewnątrz elewacje, tarasy, parapety. Najchętniej stosowanymi kamieniami są: granit, marmur, piaskowiec, wapień, a także spieki kwarcowe. Jakość i trwałość tych surowców rekompensuje wydatki, które są relatywnie duże przy ich wykorzystaniu.

Drewno jest najpopularniejszym elementem  naturalnym wykorzystywanym do wyposażenia każdego mieszkania Przytulny charakter wnętrza możemy uzyskać dzięki wykorzystaniu aksamitnych zasłon, czy też bawełnianych i lnianych poduch.

Styl ekologiczny charakteryzuje się wykorzystaniem roślin, nie tylko tych doniczkowych, ale również całych zielonych ścian lub zielonych obrazów tworzących niesamowite wrażenie i sprawiających, że możemy poczuć się bliżej natury.

Wykorzystywanie określonych materiałów, ale również wiedza, świadomość, dążenie do życia w harmonii z naturą to cechy charakterystyczne nurtu jakim jest eko design, odgrywający coraz większa rolę podczas procesu projektowania wnętrz. Dostajemy tu efekt 2w1 - ładnie i ekologicznie.

Copyright © 2022 - Grupa Deweloperska START