ul. Twardowskiego 65
| siedziba firmy
12 300 40 00
os. Na Wzgórzach
| biuro terenowe
12 300 40 18
ul. Twardowskiego 65
| dz. obsługi posprzedażowej
12 300 40 50
Napisz wiadomość
Contact person
Renata Sendor
530 782 772
kierownik działu sprzedaży
Contact person
Monika Iwan
666 604 570
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Daniel Mazur
514 047 335
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Kinga Trąbińska
509 501 240
specjalista ds. sprzedaży
Copyright © 2022 - Grupa Deweloperska START
Blog
Wróć
Czego unikać podczas aranżacji wnętrz?
26 czerwca 2020

Samodzielne stworzenie wystroju wnętrz może być zarówno świetną zabawą i przygodą, ale i przy okazji może nastręczyć wielu problemów aranżacyjnych komuś, kto nie jest fachowcem w tej dziedzinie. Profesjonaliści mają już doświadczone oko, lata pracy i na pewno sprawdzone wiele wariantów tego samego rozwiązania. Wiedzą, doskonale co jest uniwersalne i ponadczasowe i będzie służyło przez wiele lat, a co jest tylko jednosezonowym wybrykiem. Zebraliśmy dla Państwa kilka wskazówek od projektantów wnętrz, przestrzegających o tym, czego nie robić projektując swoja przestrzeń.

 

1.  Meble zepchnięte pod ścianę

Z założenia ustawienie wszystkich mebli pod ścianą ma zapewnić przestrzeń i sporo wolnego miejsca, jednak w rezultacie pomieszczenie przez to optycznie wydaje się mniejsze, bardziej przytłoczone, a na środku zostaje pusta przestrzeń, która niebardzo wiadomo jak sensownie zagospodarować.… a więc szafki, regały, komody i sofy. Pozornie w ten sposób wygospodarujemy więcej miejsca. Tymczasem pomieszczenie wyda się mniejsze, bardziej przytłoczone, a w środku pokoju powstanie pusta przestrzeń, której nijak nie da się zagospodarować.

 

2. Złe rozplanowanie oświetlenia

Podstawowym błędem jest tylko jedna lampa sufitowa w pomieszczeniu. Niestety jedno źródło światła nie doświetli całego pomieszczenia. Należy dlatego wesprzeć się oświetleniem dodatkowym w postaci kinkietów, lamp podłogowych, czy stołowych.

 

3. Zbyt duże nagromadzenie mebli i dodatków

Meble i dodatki powinny być dobrane do potrzeb mieszkańców, ale i możliwości przestrzennych pomieszczenia. Kiedy nagromadzimy zbyt dużo sprzętów, mebli, czy przesadzimy z bibelotami, wnętrze będzie wyglądało na zagracone i chaotyczne. Wrażenie nieładu będzie towarzyszyło bez względu na to, czy wnętrze będzie perfekcyjnie posprzątane czy też nie.

 

4. Sztuczne kwiaty

Sztuczne kwiaty to nigdy nie jest dobry pomysł jeśli o urządzanie wnętrz chodzi. Odstraszają kolorem i syntetycznymi materiałami. nigdy nie wyglądają dobrze we wnętrzach, rażą jaskrawymi kolorami oraz syntetycznym wyglądem. Do wnętrz nadają się tylko i wyłącznie kwiaty żywe, które odświeżają wnętrze, dodają energii.

 

5. Kiczowate tapety

Tapety z krzykliwymi kolorami, widoczkami z palmą, ornamentami, cętkami, czy błyskotkami najlepiej od razu sobie odpuścić. Jeśli koniecznie musi być tam jakiś motyw, najlepiej wybierać delikatne motywy geometryczne czy kwiatowe, a także neutralne, stonowane kolory. Dobrze wygląda też tapeta położona tylko na jednej, wybranej ścianie.

 

6. Uwaga z modowymi trendami

Moda przeminie, a my zostaniemy z wystrojem, który nie dość, że już przeminął jeśli o trendy chodzi, to często to, co było przed chwilą modne, wpada paradoksalnie do worka “kiczowate”. Dobry aranżacja to ponadczasowa aranżacja, które dynamiczne zmiany trendów niestraszne. Najlepiej wybierać rozwiązania, które nam się zwyczajnie podobają.

 

7. Funkcjonalność przede wszystkim

Kolejna żelazna zasada aranżacyjna brzmi - funkcjonalność nad estetyką. Kiedy zaczyna zbyt mocno ponosić nas fantazja, nie zawsze efekt może okazać się zadowalający. Nie wszystko co ładne i nam się podoba okaże się funkcjonalne w życiu.

 

8. Więcej światła słonecznego

Jeżeli chcemy zyskać więcej przestrzeni pomocne okaże się światło.  Wystarczy  wpuścić go więcej do środka. Jeśli to możliwe, zamontujmy wielkoformatowe okna, które sprawią, że pomieszczenie wyda się większe. Jeżeli jednak nie mamy miejsca na duże okna, trzeba wyciągnąć ile się da z tych mniejszych - w ciągu dnia wystarczy pozostawmy je odsłonięte, nie zakrywać roletami ani zasłonami. Lepszym rozwiązaniem będą lekkie, jasne zasłonki, które będą delikatnie przepuszczać promienie słoneczne.

 

9. Nie kopiuj – inspiruj się

Jedna z najważniejszych zasad aranżacji wnętrz brzmi: nigdy nie urządzaj tak samo, jak na zdjęciach w magazynach czy internecie. A to dlatego, że każda przestrzeń posiadają swój indywidualny charakter. Dlatego też bezkrytyczne kopiowanie układu barw i wyposażenia nie zapewnia gwarancji wspaniałego efektu z kolorowych czasopism. Tak naprawdę to my sami jesteśmy najlepszymi kreatorami naszego wnętrza, bo to my mamy się tu dobrze czuć, więc jak najbardziej możemy się inspirować, przenosić jakieś elementy do siebie i dostosowywać pod swoje potrzeby, ale nigdy nie powielać dokładnie tego, co widnieje na zdjęciu.

 

10. Biel we wnętrzu

Biel to najbezpieczniejszy i najbardziej uniwersalny kolor, sprawia wrażenie czystości i świeżości i pasuje do wszystkiego. Ponadto każda dodawana barwa, będzie dobrze współgrać z bielą. jednak i tutaj istnieje pułapka - jeśli przedobrzymy z bielą, to wnętrze będzie owszem przytulne i czyste, ale i równie dobrze może sprawiać wrażenie sterylnego i zwyczajnie nudnego. Warto sięgnąć dlatego po różne odcienie bieli, albo przełamywać ją innymi kolorami będącymi oczywiście dodatkiem, a nie barwą dominującą. Biel ożywią i nadadzą jej charakteru również dodatki. Należy też pamiętać, wybierając zdecydowane kolory jak czerń, głęboka zieleń, soczysta pomarańcza, czy ognista czerwień, żeby nie przesadzić, bo o ile początkowy efekt może być ciekawy i wywoływać na chwilę efekt “wow”, o tyle na dłuższą metę mogą stać się mocno przytłaczające.

 

Copyright © 2022 - Grupa Deweloperska START