ul. Twardowskiego 65
| siedziba firmy
12 300 40 00
os. Na Wzgórzach
| biuro terenowe
12 300 40 18
ul. Twardowskiego 65
| dz. obsługi posprzedażowej
12 300 40 50
Napisz wiadomość
Contact person
Renata Sendor
530 782 772
kierownik działu sprzedaży
Contact person
Monika Iwan
666 604 570
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Daniel Mazur
514 047 335
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Kinga Trąbińska
509 501 240
specjalista ds. sprzedaży
Copyright © 2022 - Grupa Deweloperska START
Blog
Wróć
Pomysł na przestrzeń pod schodami
11 maja 2020


Schody są niezbędnym elementem piętrowego domu, czy  dwupoziomowego mieszkania. Pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy piętrami, stanowią przy okazji funkcję dekoracyjną, ale nie da się nie zauważyć, że zajmują kawałek cennej, szczególnie w mniejszych metrażowo mieszkaniach, powierzchni.  Dlatego też szkoda by było zostawić to miejsce pod schodami puste. Pomysłów na jego zagospodarowanie jest multum. Co prawda nieregularny kształt schodów może utrudnić  to zadanie, ale na wszystko znajdzie się sposób i pomysł, więc nieregularność kształtu absolutnie nie dyskwalifikuje.
 
To w jaki sposób tą cenną przestrzeń zagospodarować trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować, żeby przez przypadek nie zagracić ani dodatkowo nie pomniejszyć jeszcze powierzchni. Sposób aranżacji, a także przeznaczenie tego miejsca zależy głównie od indywidualnych potrzeb mieszkańców i ich upodobań. Istotne jest też to, gdzie schody zostały umiejscowione – przedpokój, salon, pokój gościnny, gabinet.
 
 
Pomysłów na przestrzeń pod schodami jest wiele:
 
- szafa
Dodatkowe miejsce na ubrania, buty, czy aktualnie nienoszoną garderobę przyda się zawsze. Nie trzeba do tego rozwiązania nikogo raczej przekonywać.
 
- biblioteka bądź gabinet
Wnęka pod schodami może stanowić świetne miejsce „odosobnione” do pracy, jednakże pojawia w przypadku tego rozwiązania spory minus, a mianowicie ograniczony dostęp światła dziennego. Niezbędne będzie dodatkowe źródło światła sztucznego.
To samo jeśli o biblioteczkę chodzi – wspaniałe miejsce na oddanie się spokojnej lekturze, ale dodatkowe światło w postaci lampki musi zaistnieć.
 
- schowek na sprzęt sportowy
Pusta przestrzeń pod schodami to dobre miejsce na przechowywanie przedmiotów takich jak sprzęt sportowy. Nie oszukując się – rowery, narty, kaski i dodatkowe akcesoria zajmują sporo przestrzeni.
 
- strefa relaksu i wypoczynku
Jeśli schody znajdują się w przedpokoju niedaleko drzwi wejściowych, to wtedy można pod umieścić umeblowanie odpowiednie do przedpokoju np. wieszaki na ubrania, półki na buty czy ławkę. Długa ława dodatkowo przedłuży korytarz, a kilka dodatkowych miękkich poduszek zapewni komfort podczas siedzenia, zmieniania butów itd. Jeśli schody znajdują się w salonie, bądź nie w bliskim sąsiedztwie drzwi wejściowych, można wstawić wygodna kanapę z poduszkami, zyskując dodatkowy salon, gdzie można się zrelaksować, napić kawy, poczytać dobrą książkę, czy nawet się zdrzemnąć.
 
- ogródek
Ogródek jest najprostszym pomysłem, gdyż wystarczy pod schodami poustawiać ozdobne donice z roślinami i cieszyć oko. Kwiaty są pięknym dodatkiem każdego wnętrza, wprowadzają ciepłą i przytulna atmosferę.
 
 
- domek dla czworonoga
Świetny pomysł dla właścicieli czworonogów i niewymagający dużego nakładu pracy, wystarczy zrobienie otworu przez który zwierzak może swobodnie wchodzić i wychodzić, urządzić mu wygodne posłanie w środku i pupil może się już cieszyć swoim własnym małym M.
 
- regał z otwartymi półkami bądź elegancka komoda
Elegancka komoda sprawdzi się doskonale w klasycznych wnętrzach, w tych bardziej nowoczesnych lepiej będzie się komponował otwarty regał. Na półkach można poukładać przedmioty, których nie chcemy ukrywać , a wręcz przeciwnie – książki, ramki ze zdjęciami, świeczniki. Doskonałe rozwiązanie dla kolekcjonerów, który mogą wystawić swoją kolekcję. Dzięki temu ułożeniu kolekcja nie będzie nadmiernie rzucać się w oczy, a jednocześnie pozostanie wyeksponowana.
Regał może posłużyć również za biblioteczkę i przy okazji znacząco odciążyć z książek półki w całym mieszkaniu i zebrać je w jednym wielkim księgozbiorze.
 
- ukryte WC
W przypadku jeśli wnęka pod schodami jest i wystarczająco wysoka i głęboka można stworzyć w niej dodatkową toaletę, szczególnie przydatna opcja dla gości, jeśli główna łazienka znajduje się na wyższym piętrze.


- miejsce na dzieła sztuki np. rzeźby
Kolejnym dość oryginalnym pomysłem na zagospodarowanie wolnej przestrzeni pod schodami jest umieszczenie w niej jakiegoś dzieła sztuki - rzeźby, wazy, ozdobnych wazonów, statuetek, obrazów, czy designerskich mebli. Miejsce pod schodami jest dość bezpiecznym miejscem dla dzieł sztuki, ponieważ ryzyko strącenia, przewrócenia czy uszkodzenia cennej wystawy jest dość małe.
 
- składzik na narzędzia czy środki czystości
Dokładnie ta sama funkcja, co w przypadku składziku na sprzęt sportowy.

- kącik zabaw dla dzieci

Fantastycznym pomysłem jest zorganizowanie pod schodami bawialni. Przestrzeń ta oferuje różne rozwiązania  jak np. wybudowanie namiotu, domku, szałasu, wręcz nieograniczone możliwości. Może tez posłużyć za miejsce na zabawki, ułożenie zabawek w stylowych koszach czy pudełkach stanowi dodatkowo ciekawy element dekoracyjny.

Copyright © 2022 - Grupa Deweloperska START