ul. Twardowskiego 65
| siedziba firmy
12 300 40 00
os. Na Wzgórzach
| biuro terenowe
12 300 40 18
ul. Twardowskiego 65
| dz. obsługi posprzedażowej
12 300 40 50
Napisz wiadomość
Contact person
Renata Sendor
530 782 772
kierownik działu sprzedaży
Contact person
Monika Iwan
666 604 570
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Daniel Mazur
514 047 335
specjalista ds. sprzedaży
Contact person
Kinga Trąbińska
509 501 240
specjalista ds. sprzedaży
Copyright © 2022 - Grupa Deweloperska START
Blog
Wróć
6 pomysłów na oświetlenie wnętrza
12 kwietnia 2019

Oświetlenie to jeden z kluczowych elementów nadający wnętrzu odpowiedni charakter i podkreślający jego klimat. Światło jest niezbędne żeby podkreślić atuty aranżacji. Wnętrze spowite półmrokiem dzięki odpowiedniemu źródłu światła stanie się bardziej tajemnicze i zyska głębię, natomiast dobrze oświetlone, z właściwie dobranym kierunkiem padania pasm słonecznych uwydatni te elementy, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy od użytkownika danego wnętrza i jego wizji. W Polsce ostatnio coraz częściej zaczął gościć trend DIY (do it yourself), a wraz z nim coraz większa ilość użytkowników własnoręcznie projektuje i wykonuje wiele elementów, a nawet mebli, którymi wyposaża wnętrza. Popularność zyskują np. lampy z tektury falistej, szklanych butelek, reflektora motocyklowego. Kopalnia pomysłów nie ma dna. Poniżej trochę bardziej konwencjonalne pomysły na oryginalne i ciekawe oświetlenie wnętrza:

1. Reflektory na szynie – największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możemy je przesuwać, przekręcać lub też ustawiać pod konkretnym kątem. Na równi z ich praktycznością stoi tu dekoracyjność. Dużym plusem tego rozwiązania jest możliwość podświetlenia danego miejsca. Może być to mebel, rzeźba czy komoda z kolekcja motyli. Dodatkowo, reflektory na szynie dostępne są w wielu różnych kolorach, a także emitują różne odcienie światła. Jest to ogromna zaleta tego rozwiązania, gdyż to od nas zależy jaka barwa światła nam odpowiada, można dostosować odcień do wnętrza – jego kolorystyki i stylu. Wartym podkreślenia jest również fakt łatwości montażu szynowego oświetlenia.

2. Lampy na wysięgniku – lampy na wysięgniku są niezwykle popularną forma oświetlenia zarówno w mieszkaniach jak i w pomieszczeniach biurowych. Są uniwersalne, praktyczne i „plastyczne”, łatwo je dostosować do danego pomieszczenia, ponadto wysięgniki są dostępne w wielu rozmiarach.

3. Oczka halogenowe - „zatopione” w podwieszanym suficie równomiernie oświetlają całe wnętrze, ale oprócz tego tworzą ciekawe prześwity – wiązki światła przenikają przez miejsca załamań płyty. Niewątpliwa zaletą jest możliwość ukrycia wszelkich elementów mocujących czy przewodów nad płytą. Minimalizm, „niewidoczność”, efektowne oświetlenie to nadrzędne atuty tego rozwiązania.

4. Ozdobna listwa sztukateryjna - zapewnia w pomieszczeniu równomierne oświetlenie górne, a lampy są jednocześnie główną ozdobą wnętrza. Miejsce montażu ma tu kluczowe znaczenie i odpowiada za sukces tego projektu, otóż górna i dolna krawędź listwy kryje mocowania, a jej wyżłobienia pozwalają stworzyć ciekawe cienie.

5. Światło - przeszklony sufit – genialny pomysł na oświetlenie wnętrza bez klasycznych lamp. Źródła światła umieszczone są w dużej przeszklonej wnęce sufitu. Nie dość, że pomieszczenie jest ładnie oświetlone światłem padającym z góry, to sama szklana wnęka, z której wydostaje się światło stanowi oryginalny i atrakcyjny element dekoracyjny pomieszczenia. Jeśli w suficie zamontujemy kilka takich dziur – okien szklanych (np. w długim przedpokoju) to te okienka świetnie imitują światło naturalne, zdecydowanie bardziej ożywi to ciemny korytarz niż małe reflektorki.

6. Neony - są bardzo magnetyczne dla oka, przyciągają uwagę, a jednocześnie dają fantastyczny efekt świetlny. Mogą być doskonałym sposobem na doświetlenie sypialnianego wnętrza, albo łazienki. Nowoczesne neonowe wariacje miewają rozmaite rozmiary, kolory i kształty. Obecnie królują modele monochromatyczne, w formie pojedynczych słów, np. “love” czy “home”.

Copyright © 2022 - Grupa Deweloperska START